Dlaczego warto palić drewnem?

DLACZEGO WARTO PALIĆ DREWNEM?

W wielkim skrócie: palenie drewnem jest ekologoczne i tanie.

Drewno to doskonały surowiec opałowy. Jest to produkt całkowicie naturalny i odnawialny, co sprawia, że palenie drewnem zarówno w kominkach jak i piecach CO2 jest ekologiczne i tanie.

DREWNO NA OPAŁ JEST UPRAWIANE!

Tak samo jak zboża, warzywa i wszystko, co rośnie w ziemi – drzewa w Polsce są uprawiane po to, aby je ściąć w przyszlości na opał. Polska jest wielkim i sprawnym producentem drewna, mamy tego surowca pod dostatkiem. Kupując drewno na opał z legalnego źródłanie przyczyniasz się do wycinki polskich lasów! Drewno kupowane w Polsce jest krajowe, dlatego jego cena nie jest uzależniona od państw zewnętrznych. Kupując drewno wspierasz polskie firmy i gospodarkę krajową.

PALENIE DREWNEM TO OSZCZĘDNOŚĆ

Palenie drewnem jest tańsze od palenia węglem o ok 30%.! Ponadto, po drewnie zostaje około 10 razy (!) mniej popiołu niż po spaleniu węgla. Paląc drewnem troszczysz się o powietrze i środowisko.

PAMIĘTAJ, PALĄC SUCHYM DREWNEM DBASZ O ŚRODOWISKO I SWOJĄ KIESZEŃ!

Palenie suchym drewnem jest jeszcze bardziej ekologiczne, niż palenie drewnem mokrym. Paląc drewnem suchym możesz uzyskać nawet 1,7 % więcej energii niż  z drewna mokrego. Sezonowane drewno lepiej się pali i zostawia mniej sadzy w kominie i w palenisku, więc będziesz rzadziej musiał czyścić szybę kominka!

DREWNO LEPSZE NIŻ BRYKIET

Jeśli chodzi o drewno kominkowe, sklep nasz oferuje szeroki wybór surowca jaki najbardziej nadaje się do palenia w kominkach. Na naszej stronie internetowej można znaleźć najlepsze gatunki drzewa, czyli między innymi grabdąb, czy buk.  (Sprawdź ofertę na stronie: drewno kominkowe Kraków)Gatunki te stosunkowo wolno się palą, a oprócz tego nie pozostawiają dużo popiołu. Gdy mowa o drewnie kominkowym cena dębu na pewno nie jest najniższa, jednak jego jakość to rekompensuje. Takiej wydajności na pewno nie ma na przykład brykiet, który też jest często używany. Brykiet to tylko sprasowane ze sobą drewniane odpadki.

Jednak nie tak łatwo jest znaleźć dostawcę, co do którego będzie pewność, że nie ma w brykiecie żadnych szkodliwych, chemicznych domieszek typu lakier albo klej. Te substancje stają się bowiem szkodliwe podczas spalania i są niebezpieczne dla zdrowia domowników. Gdy mowa o dobrym drewnie opałowym, cena nie jest najważniejsza. Nie jest może aż tak niska jak brykietu, jednak drewno jest na pewno bardziej wydajne. Z drugiej strony, firma Drewnex24 zapewnia najlepsze drewno kominkowe w dolnośląskiem – w całym województwie, nie tylko we Wrocławiu i okolicach – bez żadnych domieszek. To po prostu wysokiej jakości drzewo opałowe, którego cena również jest przystępna.